Vestavné spotřebiče

Moderní kuchyně si většinou žádá vestavné spotřebiče
Pokud přemýšlíte o nové nebo renovaci stávající kuchyně, určitě zvažujete, zda zvolit zabudované (vestavné) spotřebiče nebo raději volně stojící (samostatné).
Obé má své výhody. Vestavné spotřebiče jsou v nové kuchyňské lince elegantně ukryty před nepovolanými zraky. Vestavba umně skryje myčku nádobí, lednici, troubu i pračku se sušičkou, a také zabudovaná trouba a sporák ušetří místo a usnadní Vám přípravu jídel.  Moderním trendem poslední doby je i případné umístění posuvných dveří, které umně skryjí celou pracovní část kuchyně.
Pořízení samostatně stojících spotřebičů má přednost zejména finanční, ve finanční úspoře. Jedná se však o běžné, samostatně stojící, elektrospotře, nikoliv o zajímavé, designové,  a také mnohem dražší modely spotřebičů, které se dají přirovnat spíše k solitérům.
Téměř každý bytový architekt či specialista z kuchyňského studia Vám určitě doporučí, abyste zvolili vestavné spotřebiče, zabudované do kuchyňské linky. Cenové navýšení vestavných spotřebičů se pohybuje přibližně kolem 10 - 15 % v porovnání s hodnotou samostatných spotřebičů, což je v konečném výsledku celkem zanedbatelné při současné významné estetické hodnotě.
Vestavné sporáky
Jedním z příkladů trendu vzrůstající obliby vestavných spotřebičů jsou varné sklokeramické desky s dotykovým ovládáním. K dispozici jsou samozřejmě i plynové sporáky.  K ohrožení okolního nábytku nedochází, protože žár se nepřenáší do okolí. Nejoblíbenější jsou modely se čtyřmi plotýnkami, ačkoli jsou k dispozici i typy s nižším nebo i vyšším počtem plotýnek.
Vestavné myčky
Nejčastěji se používá myčka o šířce 60 centimetrů, nejlépe plně integrovaná do kuchyňské linky.  Při výběru typu myčky se zajímejte především o co nejlépe vyváženou kombinaci následujících ukazatelů - spotřeba vody, mycího prostředku a energie, pořizovací cena i kvalita mytí..
Vestavěné trouby a chladničky
Pro kompletní vybavení kuchyně  je potřeba najít i vhodné umístění pro vestavnou mikrovlnnou troubu, vestavnou klasickou troubu i vestavnou chladničku, mrazák. Nedílnou součástí jsou samozřejmě i digestoře.
 
     
 
 
Copyright © 2011 MISTIC, spol. s r.o.
Doporučujeme: FINÁBYTEK.CZ - levný nábytek, nápad, design a kombinovatelnost za velmi příznivých finančních relací
Powered and created by E-WORKS :: web studio | XHTML 1.0 | CSS 2